* Powyższe zalecenia odnoszą się do osób, które nie mają żadnych objawów ocznych. W momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów ze wzrokiem należy natychmiast udać się do lekarza okulisty.
Tonometr aplanacyjny Goldmanna jest obecnie uznawany na świecie za „złoty common” w dokładności badania ciśnienia wewnątrzgałkowego. Na wyniki badania może mieć wpływ Indywidualna różnica grubości rogówki spłaszczonej podczas pomiaru końcówką tonomentru.
Rozwiń Zwiń Dobór soczewek twardych (stabilnokształtnych) na jedno lub oboje w zależności od wskazań lekarskich.
ortokorekcję (soczewki zakładane na noc). Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów w celu omówienia możliwych rozwiązań korekcji wady wzroku.
Jaskra neowaskularna to bardzo ciężkie schorzenie, które jest objawem dużMoi niedokrwienia w oku. Jest następstwem ciężkiej cukrzycy lub zakrzepu, czasem zatoru. Zawsze powoduje bardzo znaczne pogorszenie widzenia. Zwykle też przebiega ze znacznymi objawami bólowymi.
Pozwala na bezpośredni przepływ cieczy wodnistej z tylnej komory oka do przedniej, z ominięciem źrenicy.
Inne typy tonometrów: przenośnie tonometry aplanacyjne Perkinsa i Tono-Pen oraz pseudotonometr (może być stosowany łącznie z miękkimi soczewkami kontaktowymi, jeśli powierzchnia rogówki jest nieregularna). Metoda ta jest stosowana w naszym ośrodku.
Dynamiczna tonometria konturowa Pascala – jest nowoczesną metodą umożliwiającą zbadanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, którego check here wynik nie jest zaburzony przez indywidualne różgreat w grubości rogówki.
Metoda ta służy do różnicowania jaskry otwartego kąta – widoczny jest siateczka beleczkowania (droga odpływu cieczy wodnistej), natomiast w jaskrze zamkniętego kąta jest ona niewidoczna.
Istotna będzie także zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. Nie zapobiegnie rozwojowi jaskry, ale jest kluczem do utrzymania właściwego widzenia.
O sukcesie leczenia możemy mówić gdy uda się zachować podstawowe widzenie. Najczęściej choroba niszczy widzenie w stopniu dużym. Istotą leczenia jaskry neowaskularnej jest ustalenie i leczenie jej przyczyn, a nie tylko wysokiego ciśnienia w oku.
Odpowiedni dobór leczenia zależy od rodzaju jaskry, jej stopnia zaawansowania, objawów klinicznych i wyników badań okulistycznych. W leczeniu farmakologicznym można zastosować następujące grupy leków:
Dobór soczewek progresywnych, tj. u osób wymagających korekcji do patrzenia do bliży. Soczewki pozwalają na widzenia do bliży oraz dali.
Jaskra jest jedną z głównym przyczyn nieodwracalnej utraty widzenia na świecie. Szacuje się, że na świecie żyje prawie 6 milionów ludzi z obuoczną ślepotą spowodowaną właśnie tą chorobą, a prawie sixty milionów choruje na jaskrę.